Siatka dla kota. I punkt widokowy.

Bezpieczeństwo naszego kota jest sprawą pierwszorzędną. 

Koty możemy podzielić na te bardziej przyziemne i te podsufitowe (klik). Szczególnie ta druga grupa futrzastych – czyli skaczących po szafach, obserwujących świat z góry i układających się najwyżej jak się da – wymaga naszego zaangażowania, by zapewnić im miejsce do wypoczynku i obserwacji – wygodne i przede wszystkim bezpieczne. O ile w domu sprawa jest dość prosta – kot sam wybiera sobie miejsca do przebywania (nierzadko dość dziwne), to gorzej ma się sprawa z oknami, balkonami i tarasami, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim.

zabezpieczenie balkonu dla kota

Po pierwsze – nie zostawiamy otwartych okien, szczególnie pod naszą nieobecność. W internecie znajdziemy mnóstwo przerażających historii o kociakach, które utknęły w uchylonym oknie. W najlepszym razie kończy się to złamaną lub zwichniętą kończyną. Niestety są to historie zazwyczaj tragiczne, za które my – ludzie – ponosimy odpowiedzialność. Okna powinno się zabezpieczyć siatką, specjalną kratką lub ogranicznikiem.

zabezpieczenie balkonu dla kota

Po drugie – balkon i taras. Jeśli posiadamy kota, który nie wychodzi na zewnątrz – konieczne jest całkowite zabezpieczenie balkonu czy tarasu. Bez względu na to, na którym piętrze mieszkamy, czy nasz kociak jest skoczny czy nie. Upadek np. w pogoni za owadem czy ptakiem może skończyć się mniej lub bardziej groźną kontuzją, obrażeniami wewnętrznymi lub zaginięciem zwierzaka. By nie przysparzać sobie problemów, a naszym milusińskim zapewnić odpowiednie warunki do obserwacji i odpoczynku, warto zainwestować w solidne i bezpieczne zabezpieczenie.

zabezpieczenie balkonu dla kota

Jedną z metod jest zamontowanie siatki – samodzielnie lub przez specjalistyczną firmę montażową. Zapewniam Was, że montaż siatki dla kota nie jest wyczynem trudnym. Wymaga chęci, odrobiny sprawności i pomysłu. Istnieją różne rodzaje siatek oraz mocowań do nich. U nas obyło się bez wiercenia – koszt to ok. 100-200zł (siatka Trixie, dwie liny mocujące i opaski samo-zaciskające). Wszystko zależy od naszego balkonu, jego wielkości oraz możliwości montażu.

Dodatkowo – dla pełni szczęścia naszego Kiciusia – bo wiadomo, kot ciekawskim jest stworzeniem i musi obserwować świat – zakupiliśmy regał balkonowy, który stał się idealnym punktem widokowym :)

zabezpieczenie balkonu dla kota

Komentarze: 3

 1. m.L 12 maja, 2015 at 12:39 Reply

  chyba w kocim niebie nie będzie miał lepiej … :)

 2. kotomontaz 31 maja, 2015 at 16:37 Reply

  piękny kiciuś i jak wdycha świeże powietrze :D!

  koci raj :D

  pozdrawiam
  Humora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *