Kocie zwyczaje.

Kocie zwyczaje – podobnie jak ludzkie – nie poddają się racjonalnym negocjacjom. Należy je przyjąć takimi, jakimi są. 

Miejscem wylegiwania się kota niekoniecznie będzie zakupione przez właścicieli piękne, mięciutkie posłanko. Niekoniecznie też miejscem ostrzenia pazurków będzie nowy drapak. Zabawka ulubiona będzie ta wybrana i jedyna – niekoniecznie myszka o cudnym kolorze, prędzej nitka, kulka papieru czy sznurówka. Niekoniecznie też miejscem picia wody będzie miska..

Najlepiej jest przecież pić wodę prosto ze źródła, tj. z kranu lub ostatecznie z kubka, do którego dopiero co Panciusia nalała sobie mineralną. Albo łazienka! O tak, łazienka to jest to! Delikatny strumyk płynącej wody jest dla Kiciusia niezwykle kuszący. Każde nasze wejście do łazienki łączy się z jednoczesnym wbiegnięciem kota i skokiem na wannę. Tam w oczekiwaniu czeka na odkręcenie kurka..

Kiciuś

I chlipie z rozkoszą, gdy tylko pojawiają się kropelki.

Kiciuś

Co zrobić, gdy kota łapie ogromne pragnienie, a Panciusie akurat w tej chwili w łazience nie przebywają? – walić łapą w wąż prysznica lub pozrzucać wszelkie małe przedmioty znajdujące się na brzegu wanny (szczotki, pilniczki, gąbki, itp.) – oto jest sposób, by któreś z nich przybiegło do łazienki.

P.S. Proszę nie myśleć, że o kota nie dbamy i naczynek z wodą mu nie ustawiamy. Są porozstawiane po różnych częściach domu, z niewielką jednak skutecznością. Cóż, z kocimi nawykami się nie dyskutuje.

Komentarze: 4

 1. Sancza 25 sierpnia, 2014 at 14:00 Reply

  Cudny ten kiciuś! To „rasowiec”?

 2. Dariozka91 25 sierpnia, 2014 at 15:33 Reply

  cudowny kotek, i tak jak moja ma dla nas niezrozumiałe zachowania :D moja wodę pije tylko i wyłącznie z konewki… takie o kocie widzimisie :D ale za to je chyba własnie kochamy :D

  • kocie-smaki 26 sierpnia, 2014 at 06:36 Reply

   oczywiście, te kocie zwyczaje czynią je jeszcze bardziej uroczymi :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *